Ciasteczka! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka cookies

facebook

WYCIECZKA EDUKACYJNO-TURYSTYCZNA DO ŻARNOWCA I KROSNA

« Aktualności 33 11 czerwca 2024

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Przebywając w sali poświęconej twórczości poetki mogliśmy podziwiać liczne eksponaty związane z jej dorobkiem literackim, w tym pierwsze wydania książek oraz ilustracje do najbardziej znanych utworów. W dworku pani Marii przewodniczka opowiedziała nam o historii samego budynku oraz o tym, jak Konopnicka spędzała w nim swoje dni. Mięliśmy okazję zobaczyć oryginalne meble, pamiątki, orle pióro ze złotą stalówką oraz rękopisy pisarki. Następnie pojechaliśmy na Lotnisko, gdzie zaciekawiły nas różne modele szybowców, małych samolotów oraz poznaliśmy historię lotniska i spadochroniarstwa w Krośnie. W Spadochroniarni poznaliśmy trenerów spadochroniarstwa, którzy pokazywali nam swój sprzęt i z wielką pasją opowiadali o spadochroniarstwie. Kolejny punktem wycieczki była wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła. Tutaj zapoznaliśmy się z bogatą tradycją szklarską regionu, oglądaliśmy pokazy tworzenia szklanej patery, wyrobu drobnych figurek, ozdabiania szklanych wytworów oraz wybijaliśmy szklany medal. Wykorzystaliśmy również swoje umiejętności plastyczne podczas warsztatów malowania na szkle. Na końcu podroży byliśmy w McDonaldzie.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do Lipnicy:)

 

Godziny lekcyjne

800 - 845

850 - 935

940 - 1025

1045 - 1130

1135 - 1220

1225 - 1310

1315 - 1400

1405 - 1450

Logo BIP


Logo BIP

odzina szkol