Caisteczka! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka cookies

facebook

ZSS Lipnica Dolna Logo

Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!

« Aktualności 503 10 czerwca 2019

Czerwcowy poniedziałek w naszej szkole (10.06.2019 r.) był  dniem innym niż wszystkie. Wszyscy uczniowie wzięli bowiem udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, której przyświeca hasło „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Pomysł przedsięwzięcia powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czytaJ. Młodzi czytelnicy przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, a okazja do poczytania w gronie koleżanek i kolegów dodatkowo podnosiła rangę oddawania się lekturze. Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Bardzo prosimy rodziców, by również starali się motywować swoje dzieci do czytania, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Podsumowaniem naszej małej książkowej imprezy było rysowanie plakatów zachęcających do czytania. Uczniowie  wykonali prace  bardzo starannie i pomysłowo. Pragniemy, aby czytanie książek sprawiło dzieciom i młodzieży wiele przyjemności. Książki mogą znacząco zmienić nasze życie i nas samych, oczywiście na lepsze. Życzymy „zaczytanych” wakacji!

Godziny lekcyjne

800 - 845

850 - 935

940 - 1025

1045 - 1130

1135 - 1220

1225 - 1310

1315 - 1400

1405 - 1450

Logo BIP

Logo BIP

odzina szkol